• Sk. Geg 26th, 2024

  Nekilnojamojo turto vertinimas – tik su specialistais

  Tinkamai atlikti nekilnojamojo turto vertinimas būtina ne tik tada, kai jums norisi. Paprasčiausiai imant paskolą, bankai reikalauja, kad nekilnojamojo turto vertinimas būtų atliekamas tam tikrų įmonių, kurios tikrai racionaliai bei tiksliai nusako vertę.

  Kadangi yra daug specialistų, kurie teikia tokias paslaugas, būtina atsakingai ieškoti tų, kurie jums labiausiai tinkami ir kurių paslaugų kokybė – patikimiausia.

  Tik su tais, kurie atlieka paslaugas legaliai

  Pirmiausia siūlome ieškoti įmonės, kuri atlieka turto vertinimą. Visada reikia tartis su tomis, kurios teikia paslaugas legaliai. Esame tikri, kad tuomet bus sudaroma labai aiški sutartis, kurioje matysis ne tik paslaugų įkainiai bei terminai, tačiau ir kiti niuansai. Dažniausiai nelegaliai dirbantys asmenys suteiks paslaugas pigiau, tačiau tokie vertinimai bus iš akies, netikslūs ir bankai jų niekada nepripažins.

  Pasirašykite sutartis

  Pasikartosime, kad užsakant paslaugas labai svarbu kuo detaliau perskaityti sutartis, pasirašyti jas, įsigilinti į kiekvieną smulkmeną, kuri gali nulemti paslaugų kokybe. Nesirašykite tariantis gyvai su vertintoju. Paprašykite sutarčių elektroniniu paštu, kad būtų galima jas kuo ramiau perskaityti įsigilinus į kiekvieną smulkmeną.

  Vertinimas – tik po gyvos apžiūros

  Kai kurie vertintojai teigia, kad jiems nereikia gyvis apžiūros, kad galėtų gana tiksliai nustatyti NT kainą. Visada geriausia tokius vertintojus apeiti, kadangi yra galimybe, kad jie paprasčiausiai stengiasi sutaupyti daug laiko, atlikti paslaugas greičiau. Geras vertintoja visada važiuos apžiūrėti būsto, kad galėtų pateikti tikslią kainą.

  Vertinimo aspektai

  Yra daug aspektų, kurie lemia būsto kainą. Tai ir vieta, ir namo statybos metai, žinoma, sodo plotas, kaimynas bei kitos smulkmenos, kurias geriausiai išmano savo sferos profesionalas. Taigi, spėti būsto vertę iš akies – netikslu, nes labai dažnai atrodo vienaip, o yra visai kitaip.

  Jeigu esate tas asmuo, kuris parduoda – jums taip pat reikalingas turto vertinimas. Specialistai gali padėti gana tiksliai nusakyti vertę ir ja remiantis – įkainoti parduodamą turtą. Tai labai pagreitina darbus ir padeda uždirbti maksimaliai pagal rinkos įkainius.