• Št. Bal 20th, 2024

  Elipsiniai treniruokliai: pagrindiniai pranašumai ir nauda kūnui

  ByRedakcija

  Kov 20, 2023

  Elipsiniai treniruokliai plačiai naudojami tiek namuose, tiek sporto ir sveikatingumo klubuose. Elipsinis treniruoklis suteikia itin lengvą, daug pastangų nereikalaujančią treniruotę, puikiai įtraukia į darbą tiek viršutinės kūno dalies, tiek apatinės kūno dalies raumenis.

   

  Elipsiniai treniruokliai ypač patinka vyresnio amžiaus asmenims. Treniruotė šiuo įrenginiu neapsunkina senstančių sąnarių, suteikia gerą aerobinę treniruotę bei padeda sudeginti kalorijų norint numesti svorio. Jei niekada neteko naudotis elipsiniu treniruokliu, yra keletas rimtų priežasčių jį išbandyti. Apžvalgą paruošė perfectbody.lt  komanda.

   

  Elipsinio treniruoklio privalumai

   

  Nedidelė apkrova sąnariams;

  Imituoja vaikščiojimą;

  Efektyviai prisideda prie kalorijų deginimo;

  Viso kūno treniruotė;

  Universali treniruotė visam kūnui;

  Elipsinis treniruoklis nereikalauja daug priežiūros.

   

  Nedidelė apkrova sąnariams

   

  Treniruotė elipsiniu treniruokliu netik mažai apkrauna Jūsų sąnarius, tačiau ir nepersitreniravus gali padėti sumažinti įtampą jūsų kojoms. Darbas šiuo įrenginiu, tai tarsi vaikščiojimas oru. Palyginimui, kai einate ar bėgiojate, kiekvienas žingsnis sukelia jūsų kūnui papildomą apkrovą visiems jungiamiesiems audiniams.

   

  Manoma, kad įprastas bėgikas treniruotės metu patiria iki 2,5 karto didesnę apkrovą sąnariams.

   

  Tai paveikia ne tik kojų sąnarius, bet ir apatinę nugaros dalį. Nors ėjimo treniruotė suteikia mažesnį poveikį nei bėgimas, treniruotės elipsiniu treniruokliu suteikia dar mažiau.

   

  Elipsiniai treniruokliai imituoja natūralius ėjimo judesius

   

  Treniruotė elipsiniu treniruokliu imituoja natūralius čiurnos, kelių ir klubų sąnarių judesnius, kaip ir einant ar bėgiojant. Siekiant dar labiau sumažinti sąnarių įtampą, daugelyje elipsinių treniruoklių yra sujungiami pėdų pedalai, kurie atitinka jūsų žingsnį. Jūsų pėdos ne tik niekada nepalieka pedalo, bet ir pedalas prisitaiko prie formos žingsnio kampo.

   

  Kūno svorio kardio treniruotė

   

  Palyginus su kitais treniruokliais, pvz., stacionariais dviračiais, elipsiniai treniruokliai atlieka kardio treniruotę, panašią į svorio nešimą. Svorio nešimo pratimai yra svarbūs siekiant užkirsti kelią osteoporozės atsiradimui.

   

  Elipsinis treniruoklis įtraukia viso kūno raumenis

   

  Elipsinį treniruoklį ypatingu daro kombinuota viršutinės ir apatinės kūno dalies treniruotė. Štai kodėl daugelis elipsinį treniruoklį vadina kryžminiu treniruokliu. Tinkamai naudojamas elipsinis treniruoklis gali sustangrinti keturgalvius raumenis, šlaunies raumenis, sėdmenis, krūtinę, nugarą, tricepsą ir bicepsą.

   

  Daugelis žmonių, kurie mankštinasi su elipsiniu treniruokliu, didžiąją dalį pasipriešinimo suteikia apatinei kūno daliai ir judesius atlieka tik treniruoklio viršutinėmis rankenomis. Norėdami išnaudoti visas dvigubo veikimo treniruotės pranašumus, svarbu paskirstyti pasipriešinimą tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies. Tai reiškia, kad reikėtų pasistengti atlitki judesius elipsiniu treniruokliu sinchroniškai.