• Tr. Lap 20th, 2024

    Skolos išieškojimas: teisėtų priemonių taikymas siekiant atgauti skolą

    ByRasytojas

    Bir 30, 2024 , ,

    Skolos išieškojimas – tai kompleksas teisinių priemonių rinkinys, kuris yra skirtas išieškoti skolą iš skolininko. Šis procesas gali apimti įvairius veiksmus: pradedant derybomis su skolininku ir baigiant teismo sprendimo vykdymu.

    Šiuo metu skolos išieškojimas yra siūlomas daugelio įmonių. Būtinai apie kiekvieną reikia kuo detaliau domėtis. Tai pagreitins paieškas ir padės rasti tai, ko jums reikia. O daugeliui tiesiog norisi kuo greičiau atsikratyti skolos ir gauti kuo daugiau sumos iš to.

    Skolininko įsipareigojimas

    Pirmiausia Jūs turite įsitikinti, kad Jums priklauso skola ir kad skolininkas yra įpareigotas ją grąžinti. Tam reikalingi dokumentai, patvirtinantys skolos egzistavimą (pvz., paskolos sutartis, vekseliai, sąskaitos faktūros). Visa tai turėsite pateikti įmonei, kuri atliks išieškojimo darbus.

    Derybos

    Pabandykite taikiai susitarti su skolininku dėl skolos grąžinimo. Galite pasiūlyti mokėjimo planą, atidėjimą ar kitą abiem pusėms priimtiną sprendimą. Deja, labai dažnai skolininkai nenori grąžinti skolos.

    Ikiteisminis išieškojimas

    Jei skolininkas atsisako grąžinti skolą geranoriškai – galite kreiptis į skolų išieškojimo įmonę arba antstolį. Jie padės Jums susisiekti su skolininku ir inicijuoti ikiteisminį skolos išieškojimo procesą. Šio proceso metu gali būti taikomos įvairios priemonės, pvz., turto areštas, banko sąskaitų blokavimas, išvykimo iš šalies apribojimas.

    Teismo procesas

    Jei ikiteisminis išieškojimas nepavyksta – galite kreiptis į teismą su ieškiniu dėl skolos išieškojimo. Teismas išnagrinėjęs bylą priims sprendimą, kuriuo įpareigos skolininką grąžinti skolą, taip pat gali priteisti delspinigius, bylinėjimosi išlaidas ir kt.

    Teismo sprendimo vykdymas

    Gavę teismo sprendimą – Jūs galite kreiptis į antstolį, kuris padės Jums jį vykdyti. Antstolis gali areštuoti skolininko turtą, išieškoti skolą iš jo banko sąskaitų, apriboti jo disponavimą turtu ir kt.

    Prieš pradėdami skolų išieškojimo procesą – rekomenduojame pasikonsultuoti su teisininku. Jis padės Jums suprasti Jūsų teises ir pareigas, įvertinti situaciją, pasirinkti tinkamiausią skolų išieškojimo būdą ir atstovauti Jūsų interesams teisės aktuose. Taip pat reikia atsakingai rinktis tuos, kurie teikia išieškojimo paslaugas. Būtinai pasirašykite sutartį, kurioje bus aptarti esminiai šios paslaugos teikimo aspektai.