• Sk. Geg 26th, 2024

  Ar depresija gali nužudyti jus?

  ByRedakcija

  Gru 5, 2022
  Depresija

  Depresija yra rimta psichinės sveikatos būklė. Jeigu ši liga nėra gydoma, tuomet yra tikimybė, kad ji gali jus pražudyti. Kai kurie žmonės dėl negydomos depresijos miršta. Be to, asmenys sergantys depresija gali susidurti su kitomis rimtomis sveikatos problemomis, kurios galiausiai gali baigtis mirtimi.

  Nenuostabu, kad kiekvienas žmogus savo gyvenime patiria geras ir blogas dienas. Tačiau yra dalis žmonių, kurie patiria daugiau blogų dienų nei gerų. Jeigu 2 savaites ir ilgiau jaučiate, kad praradote susidomėjimą savo mėgstama veikla ir jums sunku atlikti kasdienines užduotis, tuomet yra tikimybė, kad jūs sergate depresija.

  Kaip depresija gali sukelti mirtį?

  Žmonės kurie serga depresija ir jos negydo, gali patirti fizinės sveikatos problemas, kurios dažnu atveju gali baigtis mirtimi. Be to, rimta represija sergantis žmogus gali būti linkęs į savižudybę. Jie taip pat dažnai piktnaudžiauja medžiagomis, kad galėtų gydytis ir tuomet viskas baigiasi mirtimi.

  Depresija gali priversti žmogų jaustis, kad neverta investuoti į save gydymui. Tačiau kadangi depresija gali turėti rimtų psichologinių ir fizinių pasekmių, kuo greičiau pradėsite gydymą, tuo greičiau galėsite suvaldyti juntamus simptomus.

  Kaip išvengti savižudybės?

  • Jeigu neišvengiamas pavojus, tuomet skambinkite 112 numeriu.
  • Stenkitės likti su žmogumi, kol atvyks pagalba.
  • Stenkitės įsiklausyti žmogaus, neteiskite jo, nerėkite ir nesiginčykite.
  • Stenkitės pašalinti visus daiktus, kurie gali tam žmogui pakenkti.

  Jeigu jūs galvojate apie savižudybę, tuomet pasiskambinkite į skubios pagalbos psichologinę liniją.

  Psichologinė pagalba kontaktai
  Psichologinė pagalba kontaktai

  Susijusios ligos

  Atlikti tyrimai parodė, kad depresija gali būti susijusi su kitomis sunkiomis ligomis:

  • Širdies ligos.
  • Hiperlipidemija.
  • Diabetas.
  • Infekcijos.
  • Alzheimerio liga.

   Miego problemos

  Sutrikęs miegas yra dažnas depresijos simptomas. Jeigu chroniškai blogai miegate, tuomet rizikuojate susirgti sveikatos problemomis, tokiomis kaip širdies ligos, diabetas ar nutukimas.

  Sumažėjęs apetitas

  Jeigu jūs tikrai sergate depresija, tuomet galite nenorėti valgyti kaip įprasta ir patirsite svorio kritimą. Tačiau yra ir tokių atvejų, kuomet yra juntamas potraukis nesveikam maistui, dėl to galite persivalgyti ir priaugti svorio.

  Netinkamas valgymas ir nesveika mityba gali sukelti rimtų sveikatos problemų ir nesvarbu ar tai susiję su mūsų minėta liga.